Kaseton reklamowy to najprostsza i najczęściej stosowana wersja reklamy świetlnej. W zależności od wymagań klientów oraz kształtów kasetonu stosuje się oświetlenie LED lub świetlówki. Wykonywane są zazwyczaj z plexi, aluminium, dibondu.
Najczęściej stosowane technologie wykonania:
1) STANDARD – obudowa (boki) kasetonu wykonane z profila aluminiowego, opcjonalnie      malowane na dowolny kolor. Czoło kasetonu wykonane z plexi o odpowiednio dobranej grubości. Grafika wykonana metodą wydruku cyfrowego lub wycinana ploterowo z folii translucentnych. W przypadku długości przekraczających 3mb stosowana lico z plexi zastępowane jest elastycznym banerem, dzięki czemu unikamy mało estetycznych łączeń.
2) PLEXI – skrzynia w całości wykonana z plexi (zarówno czoło jak i boki kasetonu), co daje możliwość podświetlenia zarówno czoła jak i boków kasetonu.
3) FREZOWANY (kaseton z dibondu) – wykonany najczęściej z płyty kompozytowej np. DIBOND (lakierowane warstwy aluminium o grubości 0,3 mm połączone rdzeniem polietylenowym) grafika frezowana wypełniona plexi odpowiedniego koloru. Często stosuje się również bezbarwną plexi grubości 10mm – 15mm wycinaną laserowo oraz oklejoną od czoła folią translucentną w wybranym kolorze.